Πέμπτη 18 Οκτωβρίου 2012

Άτυχοι και μη,Let's the party get started...

Μέγας-Βαμβακόφυτο 6-0

Χθες η ομάδα της Ηράκλειας αντιμετώπισε την αντίστοιχη του Βαμβακοφύτου στο Δημοτικό Γήπεδο Ηράκλειας.Όπως βλέπετε και στον τίτλο ανέφερα την φράση:Άτυχοι και μη και αναφέρομαι στο ότι η ομάδα μας είχε τον πλήρη έλεγχο σε όλο το πρώτο ημίχρονο χωρίς να καταφέρει να πετύχει γκολ.Δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που συμβαίνει καθώς στα 4 φιλικά που έχει δώσει η ομάδα της Ηράκλειας έχει σκοράρει μόνο μια φορά και ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο,επίσης δεν έχει σκοράρει ποτέ φέτος σε ένα τέρμα και αυτό είναι εκείνο που βρίσκετε κοντά στα αποδυτήρια...
Καθώς μετρούσε πάρα πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο ο Μέγας δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα,οπότε δεν έσπασε την "κατάρα" και συνέχισε να μην μπορεί να σκοράρει σε εκείνη την εστία.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυναμικά όπως το πρώτο αλλά αυτή την φορά οι παίκτες του κ.Τούσκα μπήκαν αποφασισμένοι να ανοίξουν το σκορ,το οποίο δεν άργησε κιόλας αφού μετά από μια προσωπική ενέργεια ο Γκάλιος έκανε το 1-0.Το πάρτι των γκολ συνέχισαν οι Βούλιος(2),Μούτας,Παπαδόπουλος,Κοτρίκης.Το 2-0 έκανε ο Βούλιος λίγο αργότερα με ένα ωραίο σουτ κοντά στο ύψος του πέναλτι.Το 3-0 έκανε ο Παπαδόπουλος που με ένα ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.Το 4-0 έγινε από τον Βούλιο αφού μετά από πολύ ωραία συνεργασία Γκάλιου και Κοτρίκη ο τελευταίος πάσαρε στον Βούλιο και αυτός από διαγώνια θέση τελείωσε την φάση.Το 5-0 έκανε ο Μούτας,αφού πήρε ένα ρίσκο και άφησε την άμυνα,πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του μετά το κέντρο  και αφού μπήκε στην περιοχή ανενόχλητος πέτυχε ένα όμορφο γκολ.Το τελικό 6-0 έκανε ο Κοτρίκης,μετά από φάση τετ-α-τετ του Γκάλιου ο τελευταίος πάσαρε στον Κοτρίκη που με κενή εστία έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και τελείωσε το παιχνίδι.Πολλές χαμένες ευκαιρίες με Γκάλιο,Πάνο,Βούλιο,Στοίλα,Γραμματίκη και Κοτρίκη που μπορούσαν να προσθέσουν και άλλα γκολ στο ενεργητικό της ομάδας τους...

Έναρξη του πρωταθλήματος

Αρχή του πρωταθλήματος το Σάββατο.Η κλήρωση έφερε τον Μέγα σε έναν μέτριο όμιλο καθώς έχει και εύκολες και δύσκολες ομάδες.Η πρώτη αγωνιστική μας πηγαίνει στον Λιθότοπο,καλή αρχή σε όλους και καλή τύχη στις Σερραικές ομάδες.Το φετινό πρωτάθλημα κρύβει μια έκπληξη αφού θα τελειώσει πολύ πιο νωρίς από το περσινό,ο πρώτος γύρος υπολογίζετε ότι θα τελειώσει στις 17 του Νοέμβρη,αυτό δίνει το πλεονέκτημα χρόνου και σωστής προετοιμασίας των ομάδων και σαφώς περισσότερα φιλικά παιχνίδια...ΑΝΤΕ ΡΕ ΜΕΓΑΑΑΑΑ!