Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011

Παιδικό Πρωτάθλημα: Άνετη νίκη και δίκαιη επικράτηση για τον Μέγα.

Αποτελεσματικότητα και θέαμα είναι οι δύο λέξεις που μπορούν να περιγράψουν την άνετη νίκη του Παιδικού τμήματος του Μέγα Αλέξανδρου Ηράκλειας. Η ομάδα του Νίκου Τουλουπίδη που κυνηγούσε τη νίκη παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο πανέτοιμη και ορεξάτη. Αυτό φάνηκε από το 5ο λεπτό όταν Βούλιος μοίρασε έτοιμο γκολ στον Παπαδόπουλο, ο οποίος άνοιξε το σκορ. Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Χατζηιωαννίδη, ο οποίος ευστόχησε από την άσπρη βούλα. Ο ίδιος παίκτης στο 10' είχε δοκάρι, ενώ στο 12' βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά στον αγώνα. Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε να παρουσιάσει κάτι διαφορετικό, καθώς η ομάδα του Μέγα είχε την υπεροχή σε όλα τα σημεία του γηπέδου. Σκόρερ του δευτέρου ημιχρόνου ήταν οι Γκάλιος (41'), Βούλιος (46' και 57') και Παπαδόπουλος Ι. (56'). Έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Φυλακτάκη βρήκε την ομάδα του Μέγα νικήτρια με 7-0.